Projížďka rezervací zubrů a divokých koní je součástí pondělní Dobročinné aukce Nadace Via

2021 - 06 - 13
Projížďka rezervací zubrů a divokých koní je součástí pondělní Dobročinné aukce Nadace Via

Ojedinělé „safari“ mezi stády divokých koní, zubrů a praturů může vydražit nejštědřejší dárce na Dobročinné aukci Nadace Via. Ta se koná v pondělí 14. června večer v Praze na Žofíně.

„Charitativní aukce Nadace Via je jednou z těch, které mi dávají skutečný smysl. Její výtěžek organizátoři věnují spolkům a aktivním lidem, kteří společně mění místa, kde žijí. To je mi velmi blízké a stejný postoj vidím i v aktivitách České krajiny a jejich partnerů z Milovic a okolí. Věřím také, že celá akce pomůže zvýšit povědomí o přírodní rezervaci v řadách vlivných lidí, kteří se pak mohou zasadit o její pevné zakotvení i další rozšíření,“ říká Jiří Dobeš z Expandit Academy, který přišel s nápadem zařadit zážitek v unikátní rezervaci do zítřejší dobročinné aukce.

Na aukci se bude dražit na osm desítek různých položek. „Dobročinný večer již počtrnácté nabídne to nejlepší z českého umění a designu, ale přinese také zcela nevšední zážitky – filantropické, společenské, sportovní a kulinářské,“ pozval na aukci Zdeněk Mihalco, ředitel Nadace Via.

Ochranářská organizace Česká krajina je na dobročinné aukci zastoupena vůbec poprvé. „Jiří Dobeš přichází s výbornými nápady, jak rezervaci propojit s jinými sférami, než je jen prostředí ochrany přírody. Věříme, že možnost vidět zázračnou proměnu zanedbané krajiny v nový ráj divokých zvířat některého z dárců zaujmou,“ ocenil nápad Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina.

Rezervace divokých koní, zubrů a praturů vznikla v bývalém vojenském prostoru Milovice v roce 2015. Stala se prvním místem na světě, kde jsou v rámci jedné rezervace zastoupeny všechny tři klíčové skupiny původních velkých kopytníků Evropy.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na projekt rezervace velkých kopytníků v Milovicích může veřejnost přispět zasláním zprávy ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz nebo na e-shopu www.zelenadomacnost.com.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Nadační fond rodiny Orlických, Semix, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Zelená domácnost, Pro živou zahradu, Hello bank, JK Jitka Kudláčková, Megabooks CZ, Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2024 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.