Rezervaci velkých kopytníků dnes navštívili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček

2021 - 04 - 13
Rezervaci velkých kopytníků dnes navštívili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček

Rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice dnes navštívili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček. Seznamovali se tam především s technickým řešením chovu zubrů a dalších velkých kopytníků v přírodních podmínkách. Podobný polodivoký chov na východě Prahy totiž zoologická zahrada ve spolupráci s hlavním městem chystá v příštích letech ve východní části metropole.

„I když podmínky pražského projektu budou v mnohém odlišné, určitě jsme našli řadu oblastí, kde mohou být naše zkušenosti z předchozích let užitečné,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci velkých kopytníků v roce 2015 v bývalém vojenském prostoru založila.

Zoo Praha má s chovem zubrů bohaté zkušenosti. Právě tato zoologická zahrada byla první v Česku, která chovala čistokrevné zubry. První samec Platan se stal jejím obyvatelem již v roce 1948. Do loňského roku pražské zoo odchovala na 80 mláďat. Některé tamní přírůstky pak posílili populaci zubrů v Polsku nebo na Kavkaze.

Také milovická rezervace přispívá k záchraně zubrů v rámci Evropy. Mladý býk odsud loni odjel do Národního parku Zuid Kennemerland v Nizozemí. Další přírůstky by letos měly z bývalého vojenského prostoru odjet do největší francouzské rezervace chovající tyto velké kopytníky.

Foto: Dalibor Dostál

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2024 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.