K záchraně divokých koní, ale i čmeláků a včel samotářek, mohou lidé pomoci nákupem na e-shopu Zelená domácnost

2020 - 06 - 04
K záchraně divokých koní, ale i čmeláků a včel samotářek, mohou lidé pomoci nákupem na e-shopu Zelená domácnost

Novou možnost, jak podpořit záchranu divokých koní, ale i čmeláků, včel samotářek, motýlů a dalších mizejících druhů, získali lidé, kterým leží na srdci osud unikátní rezervace velkých kopytníků ve středočeských Milovicích. Známý e-shop Zelená domácnost zařadil tento projekt mezi pět neziskových organizací, které mohou zákazníci podpořit při svém nákupu. Na podporu rezervace velkých kopytníků tak půjde 5 procent z každého nákupu, u kterého zákazníci zvolí podporu tohoto projektu.

„Rezervaci velkých kopytníků sleduji již dlouho. Libí se mi její přesah. I my v Zelené domácnosti se snažíme vysvětlovat zákazníkům, ale nejen jim, že v přírodě vše souvisí se vším. A to pastva velkých kopytníků přesně ukazuje,“ uvedl Petr Dobrý, zakladatel rodinného e-shopu.

Petr Dobrý pracoval řadu let na manažerských pozicích v mezinárodních firmách, aby zjistil, že jako ekologicky smýšlející člověk se nechce sám před sebou stydět. A tak vznikla Zelená domácnost, která přes více než 10 let nabízí unikátní sortiment výrobků pro pomoc zvířatům kolem nás, přírodní zahrady a ekologickou domácnost a současně pomáhá neziskovým projektům na pomoc naší přírodě.

„E-shop Zelená domácnost je v Česku pojmem pro všechny, kdo se snaží nakupovat s ohledem na přírodu a udržitelnost. Moc si proto vážíme, že se nás rozhodl podpořit a mezi stovkami tuzemských projektů zaměřených na ochranu životního prostředí si vybral právě ten náš mezi pět podporovaných neziskovek,“ ocenil pomoc Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina.

Divocí koně z Exmooru se pasou v bývalém vojenském prostoru Milovice od roku 2015 spolu se zubry a zpětně šlechtěnými pratury. Zvířata v současné době ohrožuje mnohaleté zpoždění, které nabralo dlouhodobé plánované dokončení rezervace. Ochranářská společnost Česká krajina proto v současnosti pořádá veřejnou sbírku, jejíž výtěžek by měl dokončení rezervace financovat. Veřejnost může posílat finanční podporu na sbírkový účet 2100540679/2010 nebo dárcovskou zprávu ve tvaru DMS KRAJINA 90, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 30 na číslo 87 777. Případně přes dárcovský portál Darujspravne.cz/krajina nebo nákupy přes portál givt.cz/ceska-krajina. Nově také na e-shopu www.zelenadomacnost.com.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na péči o přírodu může přispět také veřejnost zasláním ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, Zelená domácnost, Hello bank, Printwell, Delta Light Czech, Pro živou zahradu, JK Jitka Kudláčková, Semix, Megabooks CZ, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2024 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.