Zaměstnanci Hello bank! napekli snídani, výtěžek věnovali rezervaci velkých kopytníků

2018 - 11 - 27
Zaměstnanci Hello bank! napekli snídani, výtěžek věnovali rezervaci velkých kopytníků. Foto Hello bank!

Rekordní částku vybrali pracovníci Hello bank! při tradiční dobrovolnické a charitativní akci Pečeme s Hello bank! „Zpravidla se domluví kolegové z jednoho oddělení naší společnosti a doma vlastnoručně napečou či navaří snídani. Ostatní kolegové si ji pak při příchodu do práce můžou zakoupit, přičemž výše jejich příspěvku je zcela dobrovolná a celá nasbíraná částka je určena na předem vybraný projekt,“ popsala princip charitativní zaměstnanecké akce Jana Ečerová, která iniciovala její nynější zaměření charitativního pečení na ochranu přírody.

A ukázalo se, že záchrana ohrožených druhů zvířat byla pro pracovníky banky velmi atraktivní, dobrot po ránu nakoupili nejvíce v historii akce. Banka pak přispěla dalšími prostředky a dorovnala výtěžek na celkových 50 000 korun. Polovina této částky poputuje na milovickou rezervaci velkých kopytníků, druhá polovina pak na program záchrany sýčka obecného České společnosti ornitologické.

„Velice nás potěšilo, že právě naše rezervace mohla být součástí rekordního výtěžku této charitativní akce. Na rozdíl od zemí západní Evropy firemní dárci v Česku ochranu přírody často podceňují, jsme proto rádi, že dobrovolníci v Hello bank! se rozhodli zaměřit svoji pomoc právě tímto směrem. Chtěl bych poděkovat všem dobrovolníkům, dárcům i vedení banky za příspěvek, který je pro nás velmi důležitý,“ ocenil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila.

Protože sucha sužují rezervace velkých kopytníků čtvrtý rok v řadě, ochranářská organizace využije prostředky především na zajištění zásobování vodou. V milovické rezervaci vzniknou nové tůně zachycující dešťovou vodu a připravuje se elektrifikace čerpání vody ze studně. Ve druhé rezervaci, která vznikla letos na jaře v Národním parku Podyjí, se v současnosti pracuje na vrtech pro zásobování vodou.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s návratem a ochranou velkých kopytníků spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na péči o divoké koně, zubry a pratury může přispět také veřejnost zasláním ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, Hello bank, JK Jewels, Semix, Megabooks CZ, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.

Foto: Hello bank!

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2024 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.