Česká krajina se v sobotu zúčastní Sousedského jarmarku, návštěvníci mohou organizaci podpořit

2017 - 05 - 25
Česká krajina se v sobotu zúčastní Sousedského jarmarku, návštěvníci mohou organizaci podpořit

Čtvrtého setkání neziskových organizací Sousedský jarmark se v sobotu od 13 do 18 hodin v zahradách GASK za Jezuitskou kolejí v Kutné Hoře, v těsném sousedství chrámu sv. Barbory, zúčastní také společnost Česká krajina. Ta představí svoji činnost zaměřenou na ochranu a návrat velkých kopytníků do české přírody.

Návštěvníci mohou organizaci zároveň podpořit zakoupením dětských triček s motivem divokých koní, případně samolepek propagujících záchranu losa evropského. „Podpora veřejnosti je pro nás důležitá, bez ní bychom naše projekty nemohli rozvíjet,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel společnosti Česká krajina. Prvních třicet zájemců, kteří si triko zakoupí, získá zdarma plakát divokých koní.

Sousedský jarmark tradičně pořádá kutnohorské občanské sdružení Denemark. Neziskové organizace v jeho rámci představují svoji činnost a připravují také zábavný program pro návštěvníky. Své umění ve Flyballu předvedou i mistři Evropy – Tsunami Kutná Hora, a tak bude k vidění krásná souhra psa a člověka provázaná radostí a pohybem. Dalším bodem programu bude komentovaná přehlídka ručně šitých kostýmu od Zuzany Kocourkové. Návštěvníci se budou moci občerstvit, zakoupit bylinky a krásné předměty s želvičkami, čímž podpoří záchranu mořských želv. Bude také možnost prohlédnout si obrázky z vizualizace k projektu o obnovu kutnohorského zookoutku. Pro děti skákací hrad a další aktivity.

Návštěvníci budou moci navštívit i další atraktivní program. V těsném sousedství jarmarku se totiž koná Gastrofestival pro milovníky dobrého jídla a pití. Jeho součástí budou nejen ochutnávky nepřeberného množství různých dobrot, ale například také someliérská show, křest vína Mikuláš Daczický, kuchařská show Hugo Hromase, vyhlášení nejlepšího sedláka svazu Pro-Bio za rok 2017 a další program, včetně zdobení perníčků nebo tetovacího studia.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s návratem a ochranou velkých kopytníků spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na péči o divoké koně, zubry a pratury může přispět také veřejnost zasláním ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, JK Jewels, Semix, Megabooks CZ, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou.

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2024 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.