Dárcovské SMS nabízejí vyšší podporu, kromě 30 korun také za 60 a 90 korun

2017 - 03 - 22
Dárcovské SMS nabízejí vyšší podporu, kromě 30 korun také za 60 a 90 korun

Nové možnost podpořit projekty společnosti Česká krajina nabízejí od včerejška dárcovské SMS. Projekt, který provozuje Fórum dárců ve spolupráci s mobilními operátory, totiž prošel výraznou inovací.

„Po třinácti letech dárcovské SMS inovují, bude možné poslat je dokonce ve třech cenových hladinách, a to nejenom 30, ale i 60 a 90 korun. Dárcovskou SMS lze nově poslat i jako trvalý příkaz a zvyšuje se také částka, která putuje na veřejně prospěšné účely – poplatek tvoří pouhou korunu z jedné dárcovské zprávy,“ popsala změny Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců.

V případě společnosti Česká krajina tak mohou zájemci zasílat dárcovské zprávy ve formátu DMS KRAJINA 30 v hodnotě 30 korun, DMS KRAJINA 60 v hodnotě 60 korun a DMS KRAJINA 90 v hodnotě 90 korun. Z každé částky přijde neziskové organizaci 29, 59 nebo 89 Kč. Mobilní operátoři si neponechávají žádný poplatek. Koruna z každé DMS jde na provozní náklady a rozvoj projektu, který spravuje Fórum dárců, střešní organizace, která od roku 1997 rozvíjí dárcovství a filantropii v Česku.

Lidé navíc mohou poslat také takzvanou trvalou dárcovskou SMS. Opět buď za 30, 60 nebo 90 korun ve tvarech DMS TRV KRAJINA 30, DMS TRV KRAJINA 60 nebo DMS TRV KRAJINA 90. Stačí jedno jediné zadání a dar obdrží nezisková organizace Česká krajina pravidelně každý měsíc.

„Dárcovské SMS patří k nejdůležitějším zdrojům financování našich projektů ze strany veřejnosti. Jsme proto velmi rádi, že lidé, kteří nás chtějí podpořit, mají nyní na výběr i vyšší částky. Tak, jak během let rostou náklady na materiál, péči o zvířata a podobně, je nyní možné i zvýšit podporu,“ ocenil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Dárcovské SMS využívají jen prověřené neziskové organizace, které mají veřejnou sbírku. V současné době je jich více než 300. Celkem za třináct let od spuštění unikátního českého projektu dárcovských zpráv poslali lidé prostřednictvím DMS více než 19 milionů zpráv a darovali tak téměř 530 milionů korun.

Ochranářská organizace na projektech spojených s návratem a ochranou velkých kopytníků spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, JK Jewels, Semix, Megabooks CZ, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou.

Foto: Fórum dárců

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2024 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.