Projekt návratu divokých koní vyvolal velký zájem veřejnosti

2013 - 02 - 28
Projekt návratu divokých koní vyvolal velký zájem veřejnosti

S velkým zájmem veřejnosti se setkal projekt návratu divokých koní, jehož start v předchozích týdnech oznámila společnost Český krajina. Potvrdilo se tak, že právě ke koním pojí mnoho lidí zcela mimořádný vztah.

„Obrátili se na nás několik chovatelů Exmoorských pony i Huculských koní, kteří měli zájem zapojit se do projektu nebo nám poskytnout svoje zvířata. Celá řada milovníků koní projevila zájem podílet se na péči o koně v rámci projektu,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace.

Projekt návratu divokých koní počítá se zpětným křížením dvou plemen koní, Exmorského ponyho a Huculského koně, která mají nejblíže k původním divokým koním Evropy. Projekt by měl přinést zvířata, která odpovídají původním divokým koním svým vzhledem i chováním.  Projekt bude rovněž sledovat, jak se oba druhy dokáží adaptovat na prostředí střední Evropy.

Kromě veřejnosti projevila o projekt velký zájem i tištěná i elektronická média, informaci vysílala televize i rozhlas. Organizaci rovněž oslovil autor dokumentárních filmů, který bude o průběhu projektu natáčet dokumentární film.

„Zájem veřejnosti i médií nás velmi těší. Je pro nás velkou motivací k další práci na projektu,“ uzavřel Dalibor Dostál.

Veřejnost má možnost projekt návratu divokých koní podpořit i finančně. Zasláním dárcovské esemesky ve stvaru DMS KRAJINA na číslo 87 777.  Cena DMS je 30 korun, na projekt společnosti Česká krajina jde z této částky 27 korun. Dárcovská SMS je společným projektem Fóra dárců  a Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2023 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.