Úspěšný start: lidé již zaslali na tři sta dárcovských zpráv DMS KRAJINA

2012 - 06 - 30
Úspěšný start: lidé již zaslali na tři sta dárcovských zpráv DMS KRAJINA

Již více než tři sta dárcovských zpráv DMS KRAJINA zaslali lidé na podporu projektu Národního centra biodiverzity obecně prospěšné společnosti Česká krajina. Mezi novými dárcovskými zprávami, které odstartovaly koncem jara, se tak zařadila mezi nejúspěšnější.

Získané peníze poslouží k ochraně ohrožených druhů rostlin a živočichů. Součástí projektu je rovněž navracení zvířat, která byla v minulosti v České republice vyhubena, zpět do přírody.

„Ochrana přírody a ohrožených druhů patří ve vyspělých zemích k oblastem, které získávají od veřejnosti, nadací i firemních dárců největší podporu. V České republice byla dosud tak trochu na okraji zájmu, proto jsme rádi, že jsme hned na startu našeho projektu získali tak významnou a důležitou podporu veřejnosti. Všem, kteří nás zasláním dárcovské zprávy podpořili, bych chtěl velmi poděkovat,“ ocenil podporu veřejnosti Dalibor Dostál, ředitel společnosti Česká krajina.

Dárcovské zprávy na podporu projektu Národního centra biodiverzity byly spuštěny v závěru letošního března. Společnost Česká krajina se tím zařadila mezi zhruba dvě stovky prověřených organizací, které splňují náročná kritéria pro zařazení do projektu DMS.

Ze svého mobilního telefonu mohou zájemci zaslat dárcovskou textovou zprávu ve tvaru DMS KRAJINA na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 korun, na projekt Národního centra biodiverzity společnosti Česká krajina jde z této částky 27 korun. Dárcovská SMS je společným projektem Fóra dárců a Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Veřejnost může projekt podpořit také prostřednictvím on-line platebních metod na dárcovském portálu darujspravne.cz. Díky tomu mohou všichni zájemci přispět na ochranu přírody prostřednictvím platebních karet nebo on-line platebního systému PaySec. Přispět elektronickými platbami mohou zájemci na drese www.darujspravne.cz/krajina. Více o dárcovských SMS najdete na adrese www.darcovskasms.cz.

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2023 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.