Nová možnost pomoci české přírodě: DMS KRAJINA

2012 - 03 - 31
Nová možnost pomoci české přírodě: DMS KRAJINA

Milovníci české přírody získali novou možnost, jak jednoduše přispět k ochraně ohrožených druhů a k návratu těch, které byly v tuzemsku v minulých desetiletích a staletích vyhubeny. Ze svého mobilního telefonu mohou zaslat dárcovskou textovou zprávu ve tvaru DMS KRAJINA na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 korun, na projekt Národního centra biodiverzity společnosti Česká krajina jde z této částky 27 korun.

„Dárcovské SMS se za osm let své existence staly jednou z nejpopulárnějších a nejtransparentnějších možností, jak může veřejnost přispět na užitečné projekty neziskových organizací. Jsme velmi rádi, že prostřednictvím DMS mohou nyní milovníci přírody přispět vrátit do české krajiny druhy, které z ní v minulosti vinou člověka vymizely,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel společnosti Česká krajina.

Projekt Národního centra biodiverzity vytváří v Česku jakousi „Noemovu archu“ ohrožených druhů živočichů a rostlin. Kromě návratu živočichů, kteří byli v české přírodě vyhubeni, je jeho součástí také výsadba nových stromů a vytváření přírodních luk jako součást adaptace krajiny na změny klimatu a prevence před povodněmi.

Kromě jednotlivých dárcovských SMS může veřejnost podpořit projekt také celoročně. A to zasláním textové zprávy ve tvaru DMS ROK KRAJINA. Cena DMS Roční podpory je 12 x 30 korun, projekt společnosti Česká krajina obdrží 12 x 27 korun. K platbám dochází pravidelně, a to vždy jednou za 30 dní od zaslání první dárcovské SMS na projekt Národního centra biodiverzity.

Dárcovská SMS je společným projektem Fóra dárců a Asociace provozovatelů mobilních sítí. Systém dárcovských SMS je naprosto ojedinělý. Česká republika je první zemí, kde služba funguje.

Dárcovské SMS byly nominovány na cenu GSM Awards, a to v kategorii „Nejlepší služba v oblasti rozvoje komunity“, a v rámci mezinárodní Ceny Asociace mobilní komunikace byly české DMS vyhlášeny jedním ze čtyř nejlepších veřejně prospěšných projektů v oblasti GSM.

Více o dárcovských SMS najdete na adrese www.darcovskasms.cz.

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2023 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.