Mrazivý závan na začátku prázdnin. Zpěvačka Ešli pokřtila klip natočený v rezervaci divokých koní

2021 - 07 - 05
Mrazivý závan na začátku prázdnin. Zpěvačka Ešli pokřtila klip natočený v rezervaci divokých koní

Námraza, mlha a chlad. A k tomu stáda divokých koní, zubrů a praturů. V takových kulisách se natáčel videoklip zpěvačky Ešli, který měl slavnostní premiéru včera večer na střeše obchodního domu Máj na pražské Národní třídě.

Na začátku prázdnin se tak pozvaní hosté mohli na několik okamžiků vrátit do zimy a z centra české metropole se přenést doprostřed divočiny.

Umělkyně s kořeny v americkém Texasu a dětstvím prožitým na Slovensku se ve své písni zaměřila právě na přírodu. „Volám sa Ashley a prišla som zachrániť svet. Tento popisek má pod fotografii z dětství mladá umělkyně Ešli. Možná svět ještě nezachránila, ale rozhodně ho svojí tvorbou mění k lepšímu,“ charakterizovala zpěvačku režisérka klipu Kateřina Vídeňská.

„Celou písní zní silné sdělení o tom, že když se ponaučíme, přijde požehnání,“ Tímto působivým mottem je inspirován i videoklip, který vyjadřuje, že naší spásou a záchranou je příroda. Když se jí totiž necháme vést, nemůžeme nijak pochybit. Je soběstačná a cokoliv nám říká je moudré a neustále nás provokuje ke změně a především ochraně. Proto je příroda společně s Ešli jedinou a hlavní aktérkou videoklipu,“ doplnila Kateřina Vídeňská.

O magické záběry se postarali kameramani Dan Kovář Pan Dan a Petr Zmek Na nádherné hudbě se podíleli producent Karel Štulo, bicí Michal Kolouch Daněk a basa Ondra Hauser.

„Propojení hudby s atmosférou zimní rezervace vyšlo velmi pěkně. Šlo o první hudební klip, který se v rezervaci natáčel, takže bych chtěl moc poděkovat tvůrcům za nápad i pořadatelům a účastníkům slavnostního večera za finanční podporu rezervace,“ ocenil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Nejde o jediné propojení rezervace divokých koní s uměním z poslední doby. V minulých dnech na jejím okraji instaloval svoji jezdeckou sochu výtvarník Michal Gabriel.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na projekt rezervace velkých kopytníků v Milovicích může veřejnost přispět zasláním zprávy ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz nebo na e-shopu www.zelenadomacnost.com.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Nadační fond rodiny Orlických, Semix, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Zelená domácnost, Pro živou zahradu, Hello bank, JK Jitka Kudláčková, Megabooks CZ, Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.

Foto: Běla Dostálová

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2023 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.