Rezervace divokých koní je součástí turistického průvodce 555 výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka

2021 - 06 - 10
Rezervace divokých koní je součástí turistického průvodce 555 výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka

Mezi 101 atraktivních návštěvnických cílů v České republice se zařadila rezervace divokých koní ve středočeských Milovicích. Stala součástí knihy 555 výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka.

„Vždycky mě bavilo jezdit s rodinou na výlety. Naše země je nádherná, rozmanitá, ideálně velká a neskutečně fotogenická,“ uvedl Lukáš Hejlík. Se svojí ženou Veronikou vybrali tipy na 101 výletů a v jejich okolí dostupná bistra, stánky, kavárny, cukrárny, hostince nebo pivovary. Těch podniků je celkem 555. „V tomhle průvodci vám také řeknu, kde je řemeslná pekárna nebo skvělá farma. Jsou to tipy dostupné, prostě výletnické,“ dodal Lukáš Hejlík.

Kromě gastrotipů Lukáš Hejlík každý výlet popisuje a vždy ho doprovází fotografií od respektovaných českých fotografů a cestovatelů. Milovickou rezervaci ilustruje snímek dlouholetého fotografa divokých koní Michla Köppinga.

Kniha obsahuje i praktické doplňky. Její partner Kudyznudy.cz připojuje další možnosti, kam se v dané lokalitě podívat. Pomocí QR kódu Mapy.cz si navíc čtenáři mohou stáhnout celý výlet i tipy Lukáše Hejlíka do navigace. Další technologickou „vychytávku“ představuje to, že každý z výletů má v knize napárovanou skladbu, kterou lze načíst v aplikaci Spotify.

„Rezervace divokých existuje necelých sedm let. Udělalo nám proto radost, že se po tak krátké době dostala mezi nejoblíbenější cíle turistů, vedle památek, které mají často mnohasetletou historii,“ zmínil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci v lednu roku 2015 založila. Průvodce může výletníkům pomoci, aby si návštěvu rezervace lépe užili. „Lidé nám často píší nebo telefonují, a ptají se na to, jaký podnik bychom jim v Milovicích a okolí doporučili. V knize gastrovýletů Lukáše Hejlíka najdou hned několik dobrých tipů,“ doplnil Dalibor Dostál.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na projekt rezervace velkých kopytníků v Milovicích může veřejnost přispět zasláním zprávy ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz nebo na e-shopu www.zelenadomacnost.com.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Nadační fond rodiny Orlických, Semix, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Zelená domácnost, Pro živou zahradu, Hello bank, JK Jitka Kudláčková, Megabooks CZ, Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2023 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.