Příjezd praturů byl v Milovicích nejsledovanější událostí posledních let místními obyvateli

2015 - 11 - 05
Příjezd praturů byl v Milovicích nejsledovanější událostí posledních let místními obyvateli

Příjezd prvního stáda zpětně šlechtěných praturů do rezervace v Milovicích se stal událostí, kterou místní občané nejvíce sledovali na sociálních sítích.

„Měl zatím největší sledovanost a sdílení v historii našeho městského Facebooku,“ konstatoval starosta Milovic Milan Pour. Zpráva nasbírala 70 sdílení a 148 uživatelům se líbila. To je mnohonásobně více, než průměrně zaznamenávají ostatní zprávy na milovickém Facebooku, včetně velmi významných událostí. Například zpráva o návštěvě prezidenta republiky Miloše Zemana v Milovicích zaznamenala 15 sdílení a 10 obyvatelům se líbila.

Informaci o příjezdu praturů nepřekonalo ani nedávné narození prvního hříběte, přestože mělo také výrazně nadprůměrnou sledovanost. Městský Facebook funguje v Milovicích téměř dva a půl roku, za celou dobu na něm nebyla žádná událost sledovanější.

„Jsme velmi rádi, že byl pro obyvatele Milovic příjezd praturů tak zajímavou událostí. Projekt má vysokou sledovanost jak v celé České republice, tak v zahraničí, ale zájem a podpora místní veřejnosti je pro nás klíčová,“ říká Dalibor Dostál, ředitel společnosti Česká krajina, která projekt připravila.

O zájmu obyvatel Milovic svědčí i vysoká návštěvnost lokality. Především za pěkného počasí láká vycházka kolem pastviny desítky a stovky místních lidí. Ať už jsou to maminky s kočárky, cyklisté, rodiny nebo senioři. V obležení byla pastvina především v prvních dnech po narození prvního hříběte divokých koní po mnoha staletích.

Podpora města byla pro projekt klíčová od samého začátku. Jeho první etapa vznikla díky bezplatnému poskytnutí čtyřiceti hektarů městských pozemků v lokalitě sousedící s Přírodní rezervací Pod Benáteckým vrchem.

Díky tomu mohl vzniknout projekt, o kterém v posledních týdnech a měsících opakovaně přinášela zprávy média na pěti kontinentech, včetně prestižních listů jako New York Times či Washington Post, informovala o něm i BBC, Fox News, Der Standard, Focus a další.

Pratuři přijeli do Milovic 13. října z Holandska. V současnosti se nacházejí v aklimatizační ohradě, odkud by měli být vypuštěni na hlavní pastvinu v polovině listopadu.

Na péči o divoké koně a pratury může přispět také veřejnost zasláním dárcovské zprávy ve tvaru DMS KRAJINA na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30 korun, na péči o koně jde 28,50 korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Projekt záchrany ohrožených motýlů a dalších vzácných druhů v Milovicích s pomocí pastvy divokých koní podpořil Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Středočeský kraj, město Milovice, společnost Net4Gas, rodina Orlických, JK Jewels, milovická Mateřská škola Kostička i veřejnost.

Foto: Michal Köpping

Česká krajina

Šultysova 170 • 284 01 Kutná Hora • Česká republika

Máte nějaké otázky? Napište nám: info@ceska-krajina.cz

Napište si o náš newsletter

Registrace je zdarma a můžete ji kdykoliv zrušit. Budeme Vám zasílat novinky a informace o aktualizaci našich stránek. Pro zrušení registrace stačí znovu vyplnit Vaší emailovou adresu.

© Copyright 2009 - 2023 Česká krajina • Všechna práva vyhrazena.